كد مطلب: 7213
تاريخ انتشار: 15 آبان 1392 ساعت 10:33
تعداد بازدیدها: 332

همزمان با فرارسیدن ایام عزاداری سالار شهیدان

انتشارات آرام دل «فرش عزای حسین» را پهن کرد

چکیده: «منانشر»/در ایام ماه محرم، تعدادی از کتاب شعر عاشورایی انتشارات «آرام دل» معرفی می‌شود.

در آستانه فرارسیدن ماه محرم، بخشی از کتاب‌های عاشورایی انتشارات «آرام دل» در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی «منانشر»، این انتشارات از جمله ناشرانی است که با هدف تلاش بر زنده‌نگه‌داشتن مطالبی که شامل اهل بیت(علیهم السلام) می‌شود، پا به عرصه نشر گذاشته است.
گردآوری اشعار آیینی در قالب چندین مجموعه شعر، یکی از حوزه‌هایی که این ناشر به‌آن پرداخته است. در ادامه با 4 مجموعه از اشعاری که توسط انتشارات «آرام دل» به‌چاپ رسیده، آشنا می‌شوید.

عنوان: فرش عزای حسین
قیمت: 4000 تومان
این کتاب، مجموعه نوحه‌های ماه محرم و صفر است که توسط روح‌اله عیوضی در 112 صفحه گردآوری شده است. مولف در کتاب «فرش عزای حسین» از سبک‌های نوحه‌خوانی زمزمه، زمینه، واحد و شور، 28 نمونه نوحه آورده است.

عنوان: محرم 61
قیمت: 13000 تومان
گزیده‌ای از اشعار عاشورایی شاعران معاصر را می‌توانید در کتاب «محرم 61» بخوانید. اشعار آغازین کتاب، درباره امام زمان(عج) است و سپس شعرهایی با موضوع امام حسین(ع)، حضرت مسلم(ع)، حضرت رقیه(س)، طفلان حضرت زینب(س)، حضرت حر، حضرت عبدالله‌بن الحسین(ع)، حضرت قاسم(ع)، حضرت علی اصغر(ع)، حضرت علی‌اکبر(ع)، حضرت عباس(ع)، شب عاشورا، روز عاشورا، شام غریبان، تنور خولی، دفن شهدا، اسارت، امام سجاد(ع)، دیر راهب، اربعین، ورود به مدینه، امام حسن(ع)، امام رضا(ع) و فصل آخر وداع با محرم و صفر در 379 صفحه جمع‌آوری شده است.

عنوان: نعت نی
قیمت: 8500 تومان
کتاب‌ «نعت نی»، با گردآوری رضا جعفری، گزیده اشعار شاعران آیینی درباره ماه‌ محرم و ماه صفر است. از جمله شاعرانی که اشعارشان در این کتاب آمده می‌توان به میلاد حسنی، محسن رضوانی، علی احدی، محمد مهدی روحی، علی‌اکبر لطیفیان، ایوب پرندآور، روح الله قناعتیان، پیمان طالبی، محمد بختیاری، حسین رستمی، سعید پاشازداه، علی ذوالقدر، حسین علا‌ءالدین، عبدالحمید رحمانیان و ... اشاره کرد.

عنوان: تکلم پنجم
قیمت: 12000 تومان
غزل مرثیه‌های عاشورایی را می‌توانید در کتاب «تکلم پنجم» بخوانید.از بالغ بر 17 موضوع محوری عاشورا در این کتاب،شعرهایی در قالب غزل در 318 صفحه آورده شده است. شعر زیر سروده «علیرضا زرکش»، در کتاب «تکلم پنجم» به‌چاپ رسیده است.
پس نوجوانی را به‌دست باد بسپار
محکم، کمی مردانه تر، احسنت سردار
دشمن مسیر چشم‌هایش عمق خیمه ‌ست
سد کن دلاور راهشان را مثل دیوار
میدان که رفتی بر نگردی سمت خیمه
در خواب دشمن خیره شو بیدار بیدار
حتما مواظب باش!‍ رحمی در میان نیست
آن اسب‌ها اصلا نمی‌فهمند افسار
این اولین بار است رزمی سخت داری
این اولین بار است و شاید آخرین بار ...
هم یادگاری هستی و هم تازه داماد
دل می‌کنم از تو عمو! اما به اصرار
قاسم عمو! دست خدا پشت و پناهت
حالا نخستین گام را مردانه بردار

پایان پیام/