اخبار خانوادۀ مجمع
صدور انقلاب بر گردۀ کتاب

صدور انقلاب بر گردۀ کتاب

هنوز فرهنگ دفاع مقدس در کشور ما آن‌طور که باید شناخته بشود، شناخته نشده است. با همین روند اگر برویم جلو، در آینده جامعۀ ما به کتاب‌های متعددی نیاز دارد. باید انواع و اقسام کتاب‌ها با موضوعات و قلم‌های متعدد وجود داشته باشد تا مردم بر اساس سلیقۀ خودشان آن کتاب را تهیه کنند. ما قطعاً در آینده به این سمت می‌رویم.

آخرین مأموریت یک رزمنده
باید نهضتی راه بیفتد و رزمندگان و دیگران را آموزش داد تا خاطرات خود یا دیگران را بنویسند. این نهضت کمک می‌کند گنج عظیمی که از جنگ باقی مانده است، از دست نرود.

ده گام تا صدبرابری‌شدن
برای تحقق صدبرابرشدن تولید آثار ادبیات دفاع مقدس، آنچه بیش از خود تولید اهمیت دارد، جریان‌سازی پیش از تولید و فراهم‌آوردن مقدمات است. جریان‌سازی نیازمند تغییرات است و این تغییرات باید در همۀ حوزه‌های تولید اتفاق بیفتد.

«ابوباران» بر پله ششم ایستاد
کتاب «ابوباران»، خاطرات مدافع حرم افغانستانی، مصطفی نجیب، از سوی انتشارات خط مقدم به چاپ ششم رسید و روانه کتابفروشی‌ها شد.

نقشه گروهبان عراقی برای فرار از خاک ایران/ کتابی که پس از سقوط صدام منتشر شد
انتشارات سوره مهر چاپ ششم کتاب «زندانی فاو» را روانه کتابفروشی‌ها کرد. این اثر بیانگر زندگی پرماجرای یک نظامی عراقی در جنگ تحمیلی است.

بازخوانی «۱۰ غلط مشهور درباره اسرائیل» در بازار نشر
«۱۰ غلط مشهور درباره اسرائیل» نوشته ایلان پاپه، مورخ اسرائیلی با ترجمه وحید خضاب از سوی انتشارات کتابستان معرفت برای دومین بار روانه بازار نشر شد.

روایتگری بدون مبالغه و صمیمانه
این کتاب‌هایی که زندگی در جبهه را به تصویر کشیده‌اند، نمونۀ خوبی هستند. همۀ اتفاقاتی که در شرایط عادی در زندگی رخ می‌دهد، در دوران دفاع مقدس در آن محیط، در آن قطعه‌ای از بهشت که عده‌ای در آن تنفس و زندگی می‌کردند، جریان داشت؛ اما با جلوه‌ای زیبا.

زمان دشمن ماست
باید حواسمان باشد که زمان به‌شدت علیه ماست؛ چون روایت، موضوعی است که راوی در آن نقش پررنگی دارد و راوی اگر دست‌اول نباشد، کار اتقان لازم را پیدا نمی‌کند.

استقبال از سفرنامه‌ پرتنش یک نویسنده به سوریه/ جاده‌ای که به داعش می‌رسد
کتاب «جاده یوتیوب»، اثر محمدعلی جعفری، از سوی نشر معارف برای دومین‌بار بازچاپ و روانه کتابفروشی‌های کشور شد. این اثر سفرنامه جعفری به سوریه است.

«سه نیمه سیب» به دست آذری زبان‌ها رسید/ داستان پرماجرای یک خانواده برای رسیدن به سوریه
کتاب «سه نیمه سیب» به زبان‌های مختلف ترجمه شد. این اثر ماجرای جالب یک خانواده برای پیوستن به جمع مدافعان حرم را روایت می‌کند.
خط اخبار
خط اخبار
بیشتر