اخبار خانوادۀ مجمع
زمان شرکت در «جایزه شهید همدانی» تمدید شد

زمان شرکت در «جایزه شهید همدانی» تمدید شد

حسن علایی فعال از تمدید ارسال آثار به دبیرخانه این جایزه تا پایان تیرماه خبر داد.

ارزش این کتاب، 40سال بعد مشخص می‌شود
میثم محمدی در نشست نقد و بررسی کتاب «هفت خان شستن» گفت: سختی نگارنده این نوع کتاب‌ها از آنجا آغاز می‌شود که باید این چشم‌انداز را داشته باشد که این کتابی که امروز می‌نویسم، سال‌ها بعد، منبعی برای نویسندگان خواهد بود.

دست و دلبازی کاغذی دولت روحانی در روزهای پایانی
دولت تدبیر و امید در روزهای پایانی فعالیت خود سرانجام با تخصیص ارز دولتی به کاغذ نشر و مطبوعات موافقت کرد.

پشت پرده نوسانات قیمت کاغذ
میان انبوهی از کتاب‌های خوانده و نخوانده بر خورده ایم، اما این روز‌ها گویی نخوانده‌ها به خوانده‌ها میچربند و قیمت هایشان پی نخواندنشان را برتن رهگذران میکشند، در کوره راه ناشناخته برهوت قیمت‌های نامتعارف کتاب‌ها چه چیزی نهفته است؟

معرفی دبیر علمی نوزدهمین کتاب سال دفاع مقدس
در مراسمی ضمن رونمایی از پوستر نوزدهمین جشنواره کتاب سال دفاع مقدس «محمد قاسم فروغی جهرمی» به‌عنوان دبیر علمی و «محمدحسن کریم پور» به‌عنوان دبیر اجرایی معرفی شدند.

مشکل کاغذ حل شد
مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی که مشکل کاغذ حل شد و پس از سال‌های گفت‌وگو و پیگیری وزیر ارشاد قرار شد تعرفه‌های فرهنگی برای دفاتر نشر در امور تعرفه‌های آب، برق، گاز و... درنظر بگیرند.

کتابی که می‌گوید چه بودیم و چه شدیم
دبیر پویش مطالعاتی روشنا از توزیع پنج هزار نسخه از این کتاب خبر داد و گفت: با توجه به استقبال مخاطبان پیش‌بینی می‌شود که پنج هزار نسخه دیگر نیز توزیع شود.

نامزدهای بخش داستان کودک و بزرگسال قلم زرین اعلام شد
اسامی نامزدهای بخش داستان بزرگسال و کودک و نوجوان نوزدهمین جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران اعلام شد.

فراخوان یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی منتشر شد
فراخوان یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی ۶ عنوان کتاب و بخش ویژه حضرت مهدی(عج)، در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی و گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی منتشر شد.

برای مخاطب امروز بایدجمع‌وجور نوشت
«او مرگ را کشت» زندگی‌نامه شهریاری و همسرشان نیست. این کتاب مانند یک نشست است، گویی ما دمی با شهید شهریاری و همسرشان بنشینیم و مکالمه‌ انجام دهیم. این جمع‌وجور نویسی برای مخاطب امروزی‌ است.
خط اخبار
خط اخبار
بیشتر