اخبار خانوادۀ مجمع
دومین دورۀ جایزۀ ادبی شهید سیدعلی اندرزگو برگزار می‌شود

دومین دورۀ جایزۀ ادبی شهید سیدعلی اندرزگو برگزار می‌شود

دومین دورۀ جایزۀ ادبی شهید سیدعلی اندرزگو با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اهالی فرهنگ و ادب، روز سه‌شنبه نهم آذرماه ساعت 17:30 در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) برگزار می‌شود.

آیین اختتامیه دومین جایزه ادبی شهید اندرزگو برگزار می‌شود
دبیر علمی دومین جایزه ادبی شهید اندرزگو گفت: آیین اختتامیه این جایزه ادبی 9 آذر‌ماه برگزار می‌شود.

بسته پیشنهادی کتاب «خودباوری و پیشرفت»
با توجه به جایگاه خودباوری و پیشرفت و روحیه «ما می‌توانیم» در کلام امامین انقلاب، مجمع ناشران انقلاب اسلامی نیز معرفی کتاب‌های مرتبط با این موضوعات را بر خود واجب دانسته تا اهمیت این روحیه راهبردی را بیش‌ازپیش برای مخاطبان کتاب‌خوان و جامعه ایرانی وسعت بخشد و تعمیق نماید. به همین منظور، هم‌زمان با ایام شهادت سردار شهید طهرانی‌مقدم که به‌عنوان یکی از مصادیق و شخصیت‌های محوری خودباوری و پیشرفت و روحیه جهادی شناخته می‌شوند برخی کتب مربوط به این حوزه معرفی می‌شوند.

پویش «نسل حسینی» با اعلام برگزیدگان، به کار خود پایان داد
پویش کتابخوانی «نسل حسینی» به مناسبت فرارسیدن محرم الحرام برگزار شد و تا پایان مهرماه به طول انجامید. این پویش با همکاری کتابشهر ایران و مرکز رسانه‌ای شیرازه برگزار شده و در پایان، دویست میلیون ریال جایزه نقدی به برگزیدگان خود اهدا کرد.

مسابقه کتاب‌خوانی «ماجراهای مردم شهر عجیب» تمدید شد
نهمین دوره مسابقه کتاب‌خوانی پویا با محوریت مجموعه داستان «ماجراهای مردم شهر عجیب» ویژه گروه سنی کودک و نوجوان تمدید شد.

بستۀ پیشنهادی کتاب دربارۀ وحدت مذاهب اسلامی
مجمع ناشران انقلاب اسلامی در روز تأسیس مجمع تقریب مذاهب به ‌فرمان رهبر معظم انقلاب، تصمیم گرفته است تا برخی از کتاب‌های این حوزه را معرفی کند. خوانندگان در این مجموعه با کتاب‌هایی آشنا خواهند شد که دیدگاه اهل‌بیت(ع)، امام خمینی(ره)، رهبر معظم انقلاب و... را شرح می‌دهند.

ده کتاب ممتاز دربارۀ صبر و حضرت زینب(س)
مجمع ناشران انقلاب اسلامی در این بستۀ مطالعاتی، با معرفی کتاب‌هایی سعی کرده است مخاطب را بیشتر با مفهوم صبر آشنا کند. در ابتدا، کتاب‌هایی با موضوع صبر قرار گرفته است تا ابعاد مختلف این مفهوم بررسی شود. سپس کتاب‌هایی با موضوع ویژگی و زندگانی حضرت زینب(س) معرفی شده تا با نمونه‌ای عالی در به‌کارگیری صبر در زندگی و مبارزه علیه ظلم و فساد آشنا شویم. در انتهای بسته نیز دو کتاب مجزا دربارۀ مبارزه زنان علیه ظلم و صبر زنان در زندگی قرار گرفته است.

بررسی ضرورت تحول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در «شیرازه کتاب»
«شیرازه کتاب» در جدیدترین شماره خود که با عنوان «تحول در ارشاد» منتشر شده، به ضرورت تحول در مدیریت فرهنگی کشور و به‌ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخته است.

کتابی که رهبر انقلاب خودشان را مدیون آن و نویسنده‌اش می‌دانند
کتاب «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» مجموعه‌ای هشت‌جلدی از داستان‌های آموزنده و زیبای ادبیات قدیم ایران و زبان فارسی است که به قلم مهدی آذریزدی و توسط دفتر کودک و نوجوان شکوفه، وابسته به انتشارات امیرکبیر به چاپ رسیده است.

مسابقۀ کتابخوانی «ببعی و ببعو» با فروش 35هزارنسخه‌ای به کار خود پایان داد
ششمین دوره مسابقه کتابخوانی پویا با محوریت مجموعه «ببعی و ببعو» توسط مرکز رسانه‌ای شیرازه و انتشارات نبات و با همکاری شبکه پویا و نهال برگزار و با انجام قرعه‌کشی نهایی، برندگان این دوره از پویش پویا معرفی شدند.

توصیه حضرت آیت الله گلپایگانی به مادر شهید معماریان / مادر شهید معماریان سوژۀ کتاب «تنها گریه کن»
«تنها گریه کن»، روایت زندگی اشرف السادات منتظری، مادر شهید محمد معماریان است که در انتشارات حماسه یاران به چاپ رسیده است. در این اثر تصویری کوتاه و مختصر از یک عمر زندگی، ولایت‌پذیری و فرمان‌برداری زنی را می‌بینیم که در تاریخ انقلاب رشد کرده و اثرگذار بوده است. اخیرا پویشی برای این کتاب آغاز شده است و به همین بهانه به سراغ مهدی قربانی مدیر تولید انتشارات حماسه یاران رفتیم تا دربارۀ این کتاب گفت‌وگویی داشته باشیم.
خط اخبار
خط اخبار
بیشتر