اخبار نقد کتاب
«مأموریت خدا» در خاکی غریب

«مأموریت خدا» در خاکی غریب

کتاب «مأموریت خدا» هم تاریخ شفاهی انقلاب است و هم تاریخ شفاهی جهاد مردم افغانستان؛ با محوریت شهادت جوانی به نام احمدرضا سعیدی، متولد تهران که ۴۰ سال پیش در بهسود افغانستان به شهادت رسید.

تندتر از عقربه‌ها حرکت کن

کتابی که پس از تأکید رهبر انقلاب منتشر شد/ رازگشایی از معمای موفقیت
نویسنده کتاب «تندتر از عقربه‌ها حرکت کن» حتی از کسب و کار و پول در آوردن نیز برداشتی معنوی دارد که برگرفته از تعالیم دینی است.

در میان سرخپوست‌ها

خوشحالیم که به صف ما در مبارزه با آمریکا پیوستید!
بعد از خواندن این کتاب شاید یک آه عمیق بکشیم که چه ظرفیت­‌هایی را از دست می­‌دهیم و البته یک لبخند شیرین روی لبمان می‌نشیند وقتی بخوانیم که در آمریکای لاتین ترجیحشان، خرید محصولات ایرانی است نه آمریکایی.

ریشه در خاک فلسطین
سرزمین فلسطین از دیرباز تا‌کنون به‌عنوان مکانی مقدس شناخته شده که مردم شجاع و شکست‌ناپذیر آن برابر زور و ظلم و تجاوز به خاک‌شان، مقاومت کرده‌اند و برای پاسداری و صیانت از آن خون داده‌اند اما هرگز تسلیم رژیم صهیونیستی نشده‌اند. درباره‌ مردم فلسطین، فیلم‌های فراوانی ساخته و کتاب‌های بسیاری نوشته شده است. در این میان، رمان خواندنی و تاثیرگذار «ریاح» نوشته‌ جلال توکلی، به‌عنوان نخستین رمان ایرانی که به موضوع مبارزه‌های فلسطینیان پرداخته، از چند نظر حائز اهمیت و ارزش است.

ماراتن سرعت و سنت
کاهن معبد جینجا شما را در ژاپن ۲۰۱۷ می‌چرخاند و از وجنات و سکنات ژاپنی‌ها برایتان تصویرسازی می‌کند، دستتان را می‌گیرد و به ژاپن ۱۹۴۵ می‌برد و اجازه می‌دهد از یک فاجعۀ انسانی بازدید کنید.

روایتی صاف و صادقانه از دغدغه‌های اجتماعی زنان
سرکار علّیه روایتی است از زنانگی. دو زن از نسل امروز و دیروز که با یکدیگر، عمیق‌ترین پیوند نَسبی-مادر و فرزندی- را دارند از هویت زنانه خودشان حرف زده‌اند

تسخیر قلب یک شهید
ابراهیم احمد، شهیدی که در شبی دل امدادگر خویش را از گوشه‌ای دیگر از حرم الله ربود. قلب و روح وی را تسخیر کرد تا بار دیگر او خود را در کنار برادر شهیدش ببیند که پیش از این به خیل شهیدان پیوسته بود.

«تشریف»؛ چندسویه‌گی حماسه در ادبیات پشت پردۀ داعش
تکلیف «تشریف» با بیگانه روشن است؛ متجاوز مانع طیب‌وطاهر ماندن خاک سرزمینی است! انسان ترازِ ایرانیِ داستان، با متجاوز از سر ضعف وارد نمی‌شود.

امواج اراده‌ها

روایت خنثی‌کردن بزرگ‌ترین حمله سایبری جهان در «امواج اراده‌ها»
کتاب «امواج اراده‌ها» دست‌چینی از خاطراتی است که به کالبدشکافی گوشه‌ای از دستاوردها و پیشرفت‌های درخشان انقلاب می‌پردازد و چگونگی خنثی‌کردن بزرگ‌ترین حمله سایبری جهان را هم روایت می‌کند.

آن مرد با باران می‌آید

انقلاب در انقلاب
به مناسبت چاپ جدید کتاب «آن مرد با باران می‌آید» و در جریان بودن سومین پویش کتابخوانی «کتاب شارژ»، مرضیه رخش خورشید یادداشتی بر این کتاب نوشته که در اختیار خبرگزاری مهر قرار گرفته است.
خط اخبار
خط اخبار
بیشتر