اخبار نقد کتاب
«در آغوش قلب‌ها» روایتی از سربازان امام خمینی (ره) در آن سوی مرزها

«در آغوش قلب‌ها» روایتی از سربازان امام خمینی (ره) در آن سوی مرزها

در آن سال‌ها حکومت افغانستان، حکومت کمونیستی بود و به شدت مخالف گرایش مردم به انقلاب اسلامی، به همین دلیل وجود عکس امام یا رساله ایشان که به علاقه و ارتباط معنوی با ایران دلالت می‌کرد، جُرم شناخته می‌ شد. کافی بود این چیزها در خانه کسی پیدا می‌شد تا سبب بازداشت و اعدام او شود.

مهباد؛ دختر کردستان

«مهباد دختر کردستان»؛ داستانی‌ از روزهای پرآشوب منتهی به پیروزی انقلاب
موسوی در این کتاب داستانی را در روزهای پرآشوب منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی روایت می‌کند؛ روایتی عاشقانه و پرهیجان از دل روزهای پر تب و تاب دانشگاه تهران در بحبوحه سال‌های پایانی حکومت پهلوی.

نان سال‌های جنگ

«نان سال‌های جنگ»؛ قبایی ساده، اما پُرمشتری
«زن تراز انقلاب اسلامی» می‌تواند زنی باشد در دل یک روستا که با چند بچه قد و نیم‌قد، کنار تنور، برای جبهه‌ها نان می‌پزد. می‌تواند زنی باشد که به خواست خدا «فرزندی» ندارد اما عرصه «تکلیف» را رها نکرده است.

کافه پیپ

«کافه پیپ» رمان تخیلی نیست
«کافه پیپ» تازه‌ترین اثر محمدقائم خانی است که یکی از ویژگی‌های این اثر آن است که نویسنده موضوع کتاب را زندگی کرده و شخصیت‌های داستان را در فضای رئال و خارج از خیالِ داستان درک کرده است. از این رو این رمان تخیلی نیست.

اگر از خانه ماندن خسته‌اید، این کتاب را بخوانید
«پانصد صندلی خالی»؛ روایتی واقعی و مستند از روزهای تلخ محاصره، روایتی از انتظار لحظه به لحظه مرگ و روزنوشت‌های زنی است در محاصره سه ساله الفوعه کفریا که این روزها سالروز شهادت این شیعیان مظلوم است.

یک راهنمایی ناقص برای دشمنی غیرصمیمانه!
از جمله نکات برجستۀ خاطرات شرمن که نقش بسیار پررنگی در کتاب دارد، تأکید ویژۀ او بر ایجاد روابط عاطفی و صمیمانه برای پیش‌بردن مذاکره است. شرمن بارها در کتاب تأکید می‌کند که برای نزدیک‌شدن به توافق و اهداف مذاکرۀ خود، با تیم مذاکره‌کنندۀ ایرانی روابطی دوستانه برقرار کرده است.

کتابی که مخاطب را وادار به جستجوی رازهای درونی می کند
کتاب « اعمال شاقه» داستان فردی است که در خلال مرور خاطرات خود بخش‌هایی از زندگی پیچیده خود را پیش روی مخاطبش قرار می‌دهد.

کتابی که لازم است هر جوانی در خصوص فرزندآوری بخواند!
رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی از مرداد ماه سال 91 رسماً «توقف سیاست تحدید نسل و اتخاذ سیاست افزایش جمعیت» را اعلام نمودند.

فاجعه ۲۵ اسفند ۶۶ حلبچه به روایت «آقای کاف میم»/ دستمان به دوربین نمی‌رفت
قبل از اینکه وارد منطقه شویم، فکر می‌کردیم با جنگ شهری روبه‌رو هستیم که تعدادی نیروی نظامی کشته شده‌اند، ولی وقتی عمق فاجعه را از نزدیک دیدیم، تصوراتمان کلاً به هم ریخت.

سردشت، شهر نفس‌های مسموم را بخوانیم
«نفس مسموم» به نویسندگی مهدی نیرومنش نام کتابی است که روایتی از سردشت را به همراه دارد.
خط اخبار
خط اخبار
بیشتر