اخبار مجله شیرازه کتاب
بررسی ضرورت تحول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در «شیرازه کتاب»

بررسی ضرورت تحول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در «شیرازه کتاب»

«شیرازه کتاب» در جدیدترین شماره خود که با عنوان «تحول در ارشاد» منتشر شده، به ضرورت تحول در مدیریت فرهنگی کشور و به‌ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخته است.

گزارش توزیع و فروش
مجمع ناشران انقلاب اسلامی در سال 1392، با هدف تأمین مجموعه‌ای نسبتاً کامل و تخصصی از منابع علوم انسانی و فرهنگ و تمدن و سایر محصولات فرهنگی متناسب با موضوعات مورد تأیید جبهۀ فرهنگی انقلاب اسلامی، شرکت پخش کتاب ترنج را تأسیس کرد.

گفت‌وگو با مهندس حسین سعیدی، مدیرعامل انتشارات به‌نشر

به مسئلۀ توزیع ملی کتاب بی‌توجهی شده است/ امروز فاقد کتاب‌های جریان‌سازیم
 انتشارات به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) با دراختیارداشتن بیست فروشگاه در سطح شهر مشهد و بیست فروشگاه و نمایندگی در سایر شهرها، بزرگ‌ترین ناشر شرق کشور است. به‌نشر تا کنون 2600 عنوان کتاب منتشر کرده و در سه سال گذشته، موفق به کسب 53 جایزه و لوح افتخار از جشنواره‌های مختلف کشور شده است. حسین سعیدی از سال 1395 به‌عنوان مدیرعامل جدید شرکت به‌نشر منصوب شد. در دورۀ مدیریت سعیدی، این انتشارات رنگ‌وبوی تازه‌ای گرفت. توسعۀ کمی و کیفی فروشگاه‌ها، برگزاری نشست‌های تخصصی و برنامه‌های تبلیغی و ترویجی، روی‌آوردن به قالب‌های جوان‌پسند به‌ویژه رمان، افتتاح فروشگاه الکترونیک و حضور در بازار کتاب‌های الکترونیک، از مهم‌ترین تحولات به‌نشر در دورۀ مدیریت سعیدی است. وی در این گفت‌وگو نشر جبهۀ انقلاب در سال‌های اخیر را ارزیابی کرده است.

پشت پرده سیادت‌بخشی به یک جریان خاص در وزارت ارشاد
روابط عمومی مجمع ناشران انقلاب اسلامی در شماره جدید «شیرازه کتاب» که با عنوان «تعمد در تغافل» منتشر شده است، به بررسی عملکرد چند سال اخیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مواجهه با تشکل‌های نشری و پشت پرده سیادت‌بخشی به یک جریان خاص در این وزارتخانه پرداخته است.

«انقلاب در ویترین»؛ اولین عنوان شیرازه کتاب در سال جدید
مجمع ناشران انقلاب اسلامی در شماره جدید «شیرازه کتاب» با عنوان «انقلاب در ویترین»، به بررسی عملکرد و دستاوردهای کتاب‌فروشان جبهه فرهنگی انقلاب پرداخته است.

شماره جدید نشریه «شیرازه کتاب» منتشر شد
شماره پنجاه و پنجاه و یکم نشریه «شیرازه کتاب» منتشر شد.

«نبرد با تروای ترجمه» منتشر شد
مجمع ناشران انقلاب اسلامی شماره 48 و 49 نشریه «شیرازه کتاب» را منتشر کرد.

هشت سال جنگ، یک قرن روایت
مجمع ناشران انقلاب اسلامی شماره 46 و 47 نشریه «شیرازه کتاب» را منتشر کرد.

جهان کتاب در روزگار کرونا در شماره جدید شیرازه کتاب
مجمع ناشران انقلاب اسلامی شماره ۴۴ و ۴۵ نشریه «شیرازه کتاب» را در ۱۲۰ صفحه منتشر کرد.

شمارۀ 42 و 43 نشریۀ «شیرازۀ کتاب» منتشر شد
شمارۀ جدید شیرازۀ کتاب، ماهنامۀ تخصصی کتاب و کتاب‌خوانی منتشر شد.
خط اخبار
خط اخبار
بیشتر