شنبه 15 شهريور 1399
سلیمانی عزیز

«سلیمانی عزیز»؛ روایتی متفاوت از زندگی شهید حاج قاسم سلیمانی

کتاب روایت‌گر خاطراتی متفاوت و خوانده‌نشده به‌همراه متن کامل وصیت‌نامه این شهید والامقام است.

«سلیمانی عزیز» اثری تولیدی و محصول مصاحبه‌ها، گفت‌وگوها و خاطرات شفاهی دوستان، هم‌رزمان و آشنایان شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی است. مؤلفان کتاب سعی دارند با قلمی ساده و دلنشین، گوشه‌ای از زندگی مرد همیشه در صحنه جبهه مقاومت را پیشکش نگاه خوانندگان کنند. کتاب روایت‌گر خاطراتی متفاوت و خوانده‌نشده به‌همراه متن کامل وصیت‌نامه این شهید والامقام است.

در بخشی از این کتاب آمده است: «نیروهای آمریکایی ریخته بودند توی نجف. زمزمه‌ها را می‌شنیدیم که می‌خواهند بیایند سمت صحن و معلوم نبود چه بر سر مرقد امیرالمؤمنین(ع) درمی‌آورند. خیلی از مجاهدان عراقی که در ایران بودند، برای دفاع آمده بودند، مردم عادی هم بودند؛ اما نیاز به یک فرمانده خیلی احساس می‌شد.

همان روزها سر و کلّه حاجی پیدا شد. با دشداشه عربی آمده بود مقرمان، نزدیک حرم امام علی(ع). باورم نمی‌شد. پرسیدم:‌ حاجی چه‌طور خودت رو به اینجا رسوندی؟ چطورش را نگفت، ولی گفت: اومدم این آمریکایی‌ها رو از نجف بیاندازم بیرون.»

این کتاب به‌همت مؤسسه فرهنگی حماسه ۱۷ و نویسندگی عالمه طهماسبی، لیلا موسوی و مهدی قربانی به نگارش درآمده است و در نشر حماسه یاران در 256 صفحه چاپ شده است.

کتاب «سلیمانی عزیز» یکی از یازده کتابی است که در طرح «سفیر حسین» در مساجد و هیئات معرفی و ترویج خواهد شد. گفتنی است این کتاب را می‌توانید از کتاب‌فروشی‌های جبهه فرهنگی انقلاب و یا نرم‌افزار کتابیکا تهیه کنید.

 

 

نظرات
capcha
خط اخبار
خط اخبار
بیشتر