چهارشنبه 10 شهريور 1400
مرضیه

«مرضیه» منتشر شد/ روایت زندگی یک مادر

کتاب «مرضیه؛ حکایت یک اسم، روایت یک زندگی» به قلم لطیفه نجاتی و به همت انتشارات «راه یار» چاپ و راهی بازار نشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، کتاب «مرضیه؛ حکایت یک اسم، روایت یک زندگی» به قلم لطیفه نجاتی و توسط انتشارات «راه یار» چاپ و راهی بازار نشر شد.

بنابرین گزارش، «مرضیه»، روایتی از زندگی بی‌بی مرضیه میررضایی، مادر شهید مدافع حرم حجت‌الاسلام محمود تقی‌پور است که در پنج فصل، زندگی این مادر شهید را از کودکی، خانواده، فعالیت‌های انقلابی، اجتماعی و... ایشان روایت می‌کند.

در بخشی از این کتاب که در پشت جلد آن آمده است، می‌خوانیم: نظر آقاجانم دربارۀ کارکردن من تغییر کرده بود؛ اما حرفهایی که روز اول در گوش دامادش خواند و تلنگرهایی که به او زد، آنقدر کاری افتاده بود که هنوز اثرش در حرفهای حسنآقا دیده میشد. تا صحبت از کار به میان میآمد، میخش را همان اول میکوبید و میگفت: «دوست ندارم خانمم با دو تا بچۀ کوچیک بره کار کنه. هرچی خودم نون دربیارم با هم میخوریم. چه نیازی به درآمد اون داریم؟»

آقاجان به هر بهانهای حرف اشتغال من را پیش میکشید و تکرار میکرد: «من قبل از انقلاب مخالف سرِکاررفتن مرضیه بودم؛ اما الان احساس میکنم تکلیفه.» ولی جواب حسنآقا همان بود؛ دلش به اشتغال من رضایت نمیداد.

براساس این گزارش، کتاب «مرضیه» که تحقیق آن برعهده زهرا عاشوری بوده و تدوین آن توسط لطیفه نجاتی صورت گرفته، در 264 صفحه، شمارگان 1000نسخه و با قیمت 40هزار تومان به همت انتشارات «راه یار» منتشر شده است و علاقمندان علاوه بر کتاب‌فروشی‌ها می‌توانند از طریق صفحات مجازی ناشر به نشانی raheyarpub و یا سایت vaketab.ir نسبت به تهیه کتاب اقدام کنند.

 

 

نظرات
capcha
خط اخبار
خط اخبار
بیشتر