چهارشنبه 19 آبان 1400

«نذر نفس» به چاپ دوم رسید/خاطرات گروه‌های جهادی که رهبر انقلاب از آنها تقدیر کرد

چاپ دوم کتاب «نذر نفس؛ خاطرات گروه‌های جهادی شیراز در مبارزه با کرونا» به نویسندگی اسما میرشکاری‌فرد توسط انتشارات «راه یار» منتشر و روانه بازار نشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، چاپ دوم کتاب «نذر نفس؛ خاطرات گروه‌های جهادی شیراز در مبارزه با کرونا» به نویسندگی اسما میرشکاری‌فرد توسط انتشارات «راه یار» منتشر شد.

در مقدمه کتاب «نذر نفس» به عنوان چهارمین جلد از مجموعه عناوین انتشارات راه یار در رده «مدافعان سلامت»، این‌طور آمده است: «کرونا به شیراز رسیده بود و مثل حرم امام‌رضا (ع) خبری از تحویل سال نو در حرم برادرش شاه‌چراغ هم نبود... ویروس، غنی و فقیر نمی‌شناخت و مثل زمان جنگ هم نبود که عده‌ای فلنگ را ببندند و به کشور‌های دیگر پناه ببرند...

پشت این همه دلهره، در شیراز مثل بقیه شهر‌های ایران چراغ گروه‌های جهادی روشن شد. مسجد هر محل پایگاهی شد برای به‌میدان‌آمدن و مقابله با این ویروس حریص! درست زمانی که کشور‌های دیگر در حال غارت ماسک و تجهیزات ضدکرونایی از یکدیگر بودند، با سخنان رهبر انقلاب مبنی بر گسترش فعالیت‌های جهادی، مردم چنان قوت گرفتند که چه عَلم‌داران زمان جنگ و چه نسل جدید آفتاب‌و‌مهتاب‌ندیده، هر مکانی را تبدیل به کارگاه دوخت ماسک کردند و خیلی زود نیاز به ماسک در شیراز و حتی در کل کشور تأمین شد.

در شیراز طرح صاحب‌خانه خوب راه افتاد و برخلاف کشور‌های اروپایی و آمریکایی، مردم به‌جای اینکه نان و آب از دست یکدیگر بکشند، بسته‌های غذایی و بهداشتی تهیه کردند و بیش از پیش به یاری همدیگر شتافتند؛ حتی پزشکان و پرستاران جهادی برای رسیدگی به سالمندان به خانه‌هایشان رفتند. این کتاب گوشۀ کوچکی از فعالیت‌های مؤثر و به‌موقع فعالان عرصۀ کرونا در شیراز را در پنج فصل بیان می‌کند.

در پشت جلد این کتاب نیز به تقدیر رهبر معظم انقلاب اسلامی از جهادگران شیرازی اشاره شده و آمده است: «توی ذهنمان، راضی‌کردن صاحب‌خانه‌ها کار آسانی نبود؛ اما به‌قدری صاحب‌خانه‌ها روی خوش نشان دادند که باور نمی‌کردیم. خیلی زود، فعالیتمان گسترده شد؛ از مشهد و اصفهان و تهران هم تماس می‌گرفتند... کار را ادامه دادیم تا رسیدیم به شب نیمۀ شعبان. آن شب، احیای خانگی داشتیم، صبحش خوابم برد. نزدیک ظهر از خواب پریدم. تا گوشیم را روشن کردم، سیل پیام‌ها به‌سمتم سرازیر شد. حاج‌آقا تبریک، حاج‌آقا خداقوت. با خودم گفتم صد رحمت به اصحاب کهف!

همین جور، هاج‌وواج پیام‌ها را دنبال کردم تا به یکی از پیام‌ها رسیدم که نوشته بود: «حاجی، تبریک می‌گم. حضرت آقا در سخنرانی امروزشون اسم شیراز رو آوردن و از کار شما تقدیر کردن.» پیام‌ها را جدی نگرفتم. گفتم این روز عیدی، بچه‌ها شیطنتشان گل کرده. باور هم نکردم تا وقتی که صحبت‌های آقا را با گوش خودم شنیدم. وقت نماز ظهر بود. سجده شکر رفتم و اشک شوق ریختم.»

بنابرین گزارش، چاپ دوم کتاب 200صفحه‌ای «نذر نفس» که تحقیق آن برعهده محمدحسین عظیمی، زهراسادات هاشمی، سیدمحمدهاشمی بوده و تدوین آن توسط اسما میرشکاری‌فرد صورت گرفته، با قیمت ۳۰ هزار تومان و شمارگان 1000نسخه به همت انتشارات «راه یار» راهی بازار نشر شده است و علاقمندان علاوه بر کتاب‌فروشی‌ها می‌توانند از طریق صفحات مجازی ناشر به نشانی raheyarpub و یا سایت vaketab.ir نسبت به تهیه کتاب اقدام کنند.

لازم به ذکر است پیشتر سه کتاب «هفت خان شستن؛ خاطرات طلاب جهادی در تغسیل و تدفین اموات کرونایی»، «به چند خیاط ماهر نیازمندیم؛ خاطرات بانوان خیاط یزدی در مقابله با کرونا» و «نوبت شماست؛ خاطرات افراد و گروه‎‌های جهادی یزد در مبارزه با کرونا» نیز از طرف انتشارات «راه یار» درباره مدافعان سلامت و فعالیت‌های جهادی مقابله با شیوع بیماری کرونا منتشر شده است.

نظرات
capcha
خط اخبار
خط اخبار
بیشتر