چهارشنبه 03 آذر 1400
زیر سایه آفتاب

رمان «زیر سایه آفتاب» توسط انتشارات سروش منتشر شد

رمان «زیر سایه آفتاب» نوشته نیلوفر مالک برای رده سنی نوجوان توسط انتشارات سروش منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، رمان نوجوان «زیر سایه آفتاب» نوشته نیلوفر مالک توسط انتشارات سروش وارد بازار کتاب شد. مالک، نویسنده اثر با اعلام این خبر گفت: «زیر سایه آفتاب» موضوعی اجتماعی دارد و با توجه به مقطع زمانی اواخر دهه سی نوشته شده است.

وی افزود: شخصیت اصلی رمان پسری نُه‌ساله به نام «ذبیح» است که به خاطر حادثه‌ای در کودکی زبانش بند آمده است. او پدرش را از دست داده و با مادرش که برای مردم رختشویی و کارگری می‌کند در یک اتاق زندگی می‌کند. ذبیح در مغازه آهنگری شاگرد است و شاگرد دیگرِ مغازه که کمی بزرگتر از اوست برای او قلدری می‌کند. در همین اثنا او با مردی که در سبزه میدان مغازه کبابی دارد آشنا می‌شود و این آشنایی زندگی او را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

نیلوفر مالک عضو انجمن نویسندگان کودک و نوجوان است و پیش از این آثاری چون «رویای بعد از ظهر»، «دخترخاله‌ها»، «جایی آن طرف پرچین»، «بوی خوش خاله گلاب»، «نامه‌ای برای عمو رحمان»، «سقای تشنه لب»، «شام غریبان»، «مثل یاوران امام حسین (ع)» و «محبت مادر» را به حوزه ادبیات عرضه کرده است.

انتشارات سروش کتاب «زیر سایه آفتاب» را در ٩٨ صفحه، با شمارگان ۵٠٠ نسخه و قیمت ۴۵ هزار تومان با تصویرگری ساناز زمانی برای گروه سنی ١٢ سال به بالا وارد بازار نشر کودک و نوجوان کرده است.

در بخشی از کتاب آمده است: ذبیح ناخودآگاه چشم باز کرد. بالای سرش هیکل تنومندی را دید که گوش قادر را گرفته بود و می‌کشید. سر قادر کج شده بود به طرف بالا و آه و ناله می‌کرد. گریه ذبیح بند آمد. به ناشناس خیره شد. اول فکر کرد اوس رحیم است اما نبود. اوس رحیم چاق بود و کوتاه. اما این مرد بلند بالا بود و چهارشانه. پشتش به آفتاب بود و صورتش خوب دیده نمی‌شد. اما ذبیح او را شناخت...

نظرات
capcha
خط اخبار
خط اخبار
بیشتر