«مغز کودک من» سوژه مسابقه کتاب‌خوانی شد
سه شنبه 14 دي 1400

«مغز کودک من» سوژه مسابقه کتاب‌خوانی شد

دهمین دوره مسابقه کتاب‌خوانی «کتاب و زندگی» با محوریت مجموعه کتاب «مغز کودک من» ویژه پدران و مادران آغاز به کار کرد.

دهمین دوره مسابقه کتابخوانی «کتاب و زندگی» با همکاری مرکز رسانه‌ای شیرازه، شبکه پویا، شبکه نهال و انتشارات مهرسا و با محوریت مجموعه کتاب « مغز کودک من» از پانزدهم دی‌ماه ۱۴۰۰ شروع به‌کار می‌کند.

 

مغز ارزشمندترین هدیه الهی به انسان است. به گونه‌ای که تکامل و رشد کودک در سیر زمان، به میزان زیادی با تحول مغز او مرتبط است. نقش طلایی مادر و اطرافیان در دوران بارداری و سال نخست بعد از تولد، در تکامل مغز کودک انکارناپذیر است.

کتاب «مغز کودک من؛ از بارداری تا یک سالگی» جلد اول از مجموعه‌ای است که مسیر رشد مغز کودک شما را از قبل از تولد تا بلوغ بررسی می نماید. این کتاب به صورت اختصاصی قصد دارد به تحولات مغزی نوزاد از دوران جنینی تا پایان 12ماهگی بپردازد. در بخش اول کتاب «مغز کودک من»، تحول مغز در دوران جنینی و وظایف مادر در این دوران، شرح داده خواهد شد. همچنین تأثیر عواملی مانند استرس مادر، نوع رژیم غذایی او و مصرف سیگار در جنین نیز بررسی خواهد شد. سپس در بخش دوم، به تکامل مغز نوزاد و شکل‌گیری توانایی‌های او تا یک سالگی اشاره شده، پیشنهادهایی برای بهینه کردن رشد مغز نوزاد به والدین ارائه می‌شود. در بخش آخر این کتاب نیز بیماری‌هایی معرفی می‌شوند که ممکن است رشد مغز کودک را دچار چالش نمایند.

کتاب «مغز کودک من؛ از یک سالگی تا چهار سالگی» جلد دوم از همین مجموعه است که تلاش می‌کند با زبانی ساده، والدین را با پیچیدگی‌ها و شگفتی‌های مغز کودک آشنا کرده و راهکارهایی را ارائه می‌کند تا والدین رفتارهای خودشان را متناسب با آن‌ها تنظیم کنند.

 

جوایز این دوره از پویش کتاب و زندگی، ۱۰۰ میلیون ریال جوایز نقدی خواهد بود که با قرعه‌کشی به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

 

علاقه‌مندان برای تهیه کتاب و سؤالات مسابقه می‌توانند عدد ۳ را به ۵۰۰۰۵۴۶۰ ارسال کرده، یا با مراجعه به کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور آن را تهیه کنند.

نظر بدهید
capcha