کتاب «سیاست‌ورزی مؤمنانه» منتشر شد
سه شنبه 21 دي 1400

سیاست‌ورزی مؤمنانه

کتاب «سیاست‌ورزی مؤمنانه» منتشر شد

کتاب «سیاست‌ورزی مؤمنانه»، به قلم محمدحسن روزی‌طلب، توسط شرکت چاپ و نشر بین‌الملل منتشر شد.

کتاب «سیاست‌ورزی مؤمنانه»، به قلم محمدحسن روزی‌طلب، توسط شرکت چاپ و نشر بین‌الملل منتشر شد.

این کتاب با تفصیل زیادی به تبیین مواضع سیاسی مرحوم آیت‌الله مصباح یزدی در سال‌های ۸۴ تا ۹۲ می‌پردازد. تمام رویدادهای سیاسی مهم این سال‌ها که با واکنش مرحوم آیت الله مصباح همراه بوده، در این کتاب بررسی شده‌است؛ از جمله می‌توان به انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۴، انتخابات خبرگان رهبری در سال ۸۵، انتخابات پر التهاب سال ۸۸ و حوادث پس از آن و… اشاره کرد.

مؤلف تلاش کرده در این رویدادها مواضع افراد مختلف را نیز بیاورد و برای این کار پژوهش‌های زیادی انجام داده‌است. بنابراین کتاب مملو است از نقل‌قول‌های مختلف رجال دینی و سیاسی. در نمایش این رویارویی سیاسی، مؤلف می‌خواهد رفتار مرحوم آیت‌الله مصباح را نمایان کند و به تبع آن به بسیاری از سوالات و اشکالاتی که پیرامون ایشان مطرح شده، پاسخ بگوید.

روزی‌طلب که قبلاً در مرکز اسناد انقلاب اسلامی فعالیت داشته و اکنون مدیر عامل مؤسسه ایران است، در پیش‌گفتار کتاب، تاریخ پایان نگارش آن را فروردین ۹۵ اعلام می‌کند و سپس می‌گوید: «مسئولیت اصلی در نگارش این کتاب بر عهده یکی از پژوهشگران جوان و متخصص حوزه تاریخ انقلاب اسلامی بوده که به دلایل شخصی تمایل نداشت نام او بر جلد این کتاب ارزشمند درج گردد.»

نویسنده این کتاب قبلاً هم با نگارش کتاب «ذو شهادتین امام» مقطعی از زندگی و خاطرات علامه مصباح از تولد تا سال ۱۳۶۸ را مورد بررسی قرار داده بود.

کتاب «سیاست‌ورزی مؤمنانه»، تألیف محمدحسن روزی‌طلب، در ۸۹۶ صفحه، با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۱۸۰ هزار تومان، توسط شرکت چاپ و نشر بین‌الملل روانۀ بازار شده‌است.

نظر بدهید
capcha