«اورکت » اولین کتاب خاطرات شهدا با واقعیت افزوده روانه بازار شد
سه شنبه 05 بهمن 1400

اورکت

«اورکت » اولین کتاب خاطرات شهدا با واقعیت افزوده روانه بازار شد

کتاب اورکت رمان‌گونه‌ای بر بال واقعیت، نخستین کتابی است که با استفاده از واقعیت افزوده، سرگذشت شهیدان اربابی را روایت می‌کند. این کتاب، خاطرات بیش از ۲۵۰نفر از ۲۰شهر مختلف ایران را گردآوری نموده استآوا که ماجرای شنیدنی سه برادر شهید که از همرزمان شهید احمد کاظمی بوده‌اند را حکایت می‌کنند

کتاب اورکت رمان‌گونه‌ای بر بال واقعیت، نخستین کتابی است که با استفاده از واقعیت افزوده، سرگذشت شهیدان اربابی را روایت می‌کند. این کتاب، خاطرات بیش از 250 نفر از 20 شهر مختلف ایران را گردآوری نموده استآوا که ماجرای شنیدنی سه برادر شهید که از همرزمان شهید احمد کاظمی بوده‌اند را حکایت می‌کنند. از مهمترین ویژگی‌های کتاب اورکت این است که خواننده با استفاده از بارکد می تواند حدود 120 فیلم مربوط به هر بخش را با استفاده از گوشی همراه و اسکن بارکد روی کتاب، مشاهده نماید. کتاب در 483 صفحه و 18 فصل به قلم عاطفه سادات موسوی به نگارش درآمده و ناشر آن انتشارات جمال است.

 

خاطرات شهیدان اربابی روایت اصلی کتاب اورکت

کتاب اورکت به سرگذشت سه برادر شهید علی آقا، علی محمد و علی اصغر اربابی می‌پردازد که هر سه برادر شهید از شهدای گرانقدر دفاع مقدس و همرزم شهید احمد کاظمی بوده‌اند. نویسنده در مقدمه کتاب می‌نویسد: بر این باوریم برای شهدا کار کردن، از شهدا گفتن و از شهدا نوشتن متصل به دو عامل است؛ توفیق یافتن و لیاقت داشتن. و اکنون در برابر عزیزانی که لیاقت و توفیق الهی شامل حالشان شد تا از سرداران شهید اربابی بگویند، سر تعظیم فرود می آوریم. اورکت رمان گونه ای است نشسته بر بستر خاطرات از زبان بیش از ۲۵۰ نفر ... که در طول دو سال و نیم و با سفر به بیش از ۲۰ شهر به پهنای پنج استان اصفهان، چهار محال و بختیاری، قزوین، زنجان و تهران ضبط و ثبت شده است.

ادبیات داستانی و مستند بودن کتاب به روایت‌های واقعی همراه با مشاهده فیلم افراد مختلف همه بر جذابیت‌های این کتاب افزوده است.

 

بخش های مختلف کتاب اورکت

اورکت در 423 صفحه در قطع رقعی به مرحله چاپ رسیده است. نویسنده در 18 فصل به ماجراهای خواندنی از زندگی شهیدان اربابی پرداخته است. عناوین برخی از فصلهای کتاب عبارتند از سیب گلاب، نان آجرپزی، پاسگاه، چادر گل شیشه ای، اورکت، معجون عشق، اکراه او و اصرار فرمانده، بزرگترین مرخصی من، زیر باران، سرّ میان آن دو، مدیریت علوی، یک صبح پاییزی، سبدی پر از سیب، در امتداد جاده و سر دلبران!

نحوه خرید کتاب اورکت

علاقه‌مندان به ادبیات داستانی دفاع مقدس و خاطرات شنیدنی این سه شهید می‌توانند برای خرید کتاب به کتاب‌فروشی‌های معتبر سراسر کشور مراجعه نموده یا از طریق سایت نشر جمال، کتاب را به صورت اینترنتی خرید نمایند.

 

 

برچسب‌ها: اورکت نشر جمال
نظر بدهید
capcha