هشتمین پویش کتابخوانی «کتاب قهرمان» آغاز به کار کرد
یکشنبه 09 مرداد 1401

هشتمین پویش کتابخوانی «کتاب قهرمان» آغاز به کار کرد

هشتمین دوره مسابقه کتابخوانی «کتاب قهرمان» با همکاری مرکز رسانه‌ای شیرازه انتشارات کتابستان معرفت، با محوریت کتاب «نذر مخصوص» از دهم مرداد‌ماه ۱۴۰۱ و همزمان با ماه محرم‌الحرام، شروع به‌کار می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی؛ «داستان بریده بریده» مثل یک داستان است و از مرگ معاویه آغاز می‌شود و تا واقعه حرّه ادامه پیدا می‌کند. در این میان پای شخصیت‌های بسیاری وسط می‌آید که بخشی از آن‌ها را اصلا نمی‌شناسیم یا درباره‌شان شناخت درستی نداریم. اما به ادعای علیرضا نظری‌خرم؛ نویسنده کتاب، هیچ‌جای کتاب داستان‌پردازی به معنای اینکه صحنه‌ای یا حرفی از خیال نویسنده به تاریخ اضافه شده باشد وجود ندارد. کتاب کاملاً براساس آنچه که در تاریخ وقوع پیدا کرده نوشته شده است و منابع استفاده‌ شده نیز در انتهای کتاب آمده است.

در «داستان بریده بریده» نویسنده تعمداً از زبان تاریخی و ادبی فاصله گرفته است تا بتواند دایره مخاطبانش را گسترش دهد. البته درست که در استاتیک کلمه و مفهوم زیبایی شناسی ادبی، اثر در موضع قدرت نیست اما نویسنده سعی دارد با تکیه زدن بر ساده‌نویسی و حتی راحت‌نویسی، اصل گزارش از واقعه را پررنگ­تر سازد.

 

جوایز هشتمین دوره از پویش «کتاب قهرمان»، ۵۰۰ میلیون ریال جوایز نقدی خواهد بود که با قرعه‌کشی به برگزیدگان اهدا خواهد شد. علاقه‌مندان برای تهیه کتاب و شرکت در مسابقه می‌توانند عدد ۴ را به ۵۰۰۰24۶۰ ارسال کرده، یا مراجعه به کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور آن را تهیه کنند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به تارنمای شیرازه به نشانی https://shirazeh.ir/ و صفحه مجازی @shirazeh_ir در پیام‌رسان‌ها و شبکه­های اجتماعی مراجعه کنید.

 

 

انتهای پیام/

نظر بدهید
capcha