«انتقام» کتابی برای نوجوانان
سه شنبه 01 آذر 1401

«انتقام» کتابی برای نوجوانان

کتاب «انتقام» به قلم نیلوفر مالک، رمانی با موضوع نوع مواجهه پیامبر گرامی اسلام با قاتل حضرت حمزه است که از سوی انتشارات به‌نشر برای رده سنی نوجوان روانه بازار کتاب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، کتاب «انتقام» رمانی با محوریت نوع مواجهه پیامبر گرامی اسلام با قاتل حضرت حمزه است که از سوی انتشارات به‌نشر روانه بازار کتاب شد.

«انتقام» از مجموعه ۱۴ جلدی رمان‌های نوجوان است که به دبیری مصطفی خرامان در به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) چاپ و روانه بازار کتاب شده است. در هر جلد از کتاب‌های این مجموعه به‌صورت غیرمستقیم داستان زندگی و یا ویژگی‌های بارز اخلاقی یکی از ائمه معصومین یا اصحاب ایشان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رمان «انتقام» روایتگر داستان زندگی یک پسر نوجوان است که برادر بزرگترش که دانشجو است، ناخواسته مرتکب قتل و زندانی می‌شود و خانواده قاتل می‌خواهند او را قصاص کنند. این پسر با بررسی وسایل برادرش متوجه سرنخ‌هایی می‌شود که می‌تواند کمک کننده باشد و باعث نجات برادرش شود.

«نیلوفر مالک» در این اثر، مسئله صلح و سازش پیامبر و بخشش قاتل عمویش حضرت حمزه را به مخاطب نوجوان یادآوری می‌کند و سعی کرده است به صورت غیر مستقیم با روایت اجرای یک گروه نمایشی در داستان، سبک و سیره برخورد ائمه معصومین با پدیده‌ای همچون قصاص را به نوجوانان نشان ‌دهد.

این اثر در قطع رقعی، در ۱۳۶ صفحه و با قیمت ۴۰ هزار تومان در تیراژ ۱۰۰۰ نسخه روانه بازار شده است.

نیلوفر مالک، نویسنده و عضو انجمن نویسندگان کودک و نوجوان است که پیش از این آثاری چون «زیر سایه آفتاب»، «رویای بعد از ظهر»، «دختر خاله‌ها»، «سقای تشنه لب»، «مثل یاوران امام حسین(ع)» و «محبت مادر» را نوشته است.

انتهای پیام/

نظر بدهید
capcha