کتاب «شناسنامه ملت» منتشر شد
سه شنبه 09 شهريور 1400

شناسنامۀ ملت

کتاب «شناسنامه ملت» منتشر شد

موسسه فرهنگی هنری قدرولایت در راستای توجه بیشتر به قشر نوجوان و تبیین مسائل مهم برای این گروه و همچنین پاسخگویی به شبهات و سئوال‌های مطرح آنان، کتاب «شناسنامه ملت» را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر،  موسسه فرهنگی هنری قدرولایت در راستای توجه بیشتر به قشر نوجوان و تبیین مسائل مهم برای این گروه و همچنین پاسخگویی به شبهات و سئوال‌های مطرح آنان، کتاب «شناسنامه ملت» را منتشر کرد.

این کتاب توسط آقای بغلانی به رشته تحریر درآمده و گرافیک آن توسط امیروحید سعیدی‌فرد انجام شده است.

اهمیت و نقش فرهنگ در زندگی فردی و اجتماعی و در هویت ملت، تهاجم فرهنگی و تفاوت‌های آن با تبادل فرهنگی، فرهنگ خوب و فرهنگ بد، فرنگی مآبی، اندلس تجربه مسلمانان در مواجهه با فرهنگ غربی، بمباران عقبه ملت توسط فرهنگ مهاجم و تحمیلی غرب، بصیرت و تجربه اندوزی از برخوردها و رفتارهایی که تحت عنوان آزادی انجام می‌شود، از جمله مباحث این کتاب است که با مثال‌ها و حکایت‌های خواندنی، نوجوانان را بطور اساسی و مشتاقانه با این مسائل مهم آشنا می‌سازد.

در بخشی از مقدمه این کتاب می‌خوانیم:

«در اسلام، براساس جهانبینى توحیدى، فرهنگ، اساس تحولات و تغییرات است. قرآن کریم مىفرماید: ان الله لا یغیّر ما بقومٍ حتى یغیروا ما بانفسهم (رعد، 13) تا قومى از درون، خود را تغییر ندهد خداوند آنها را تغییر نمىدهد. براساس جهانبینى توحیدى، سبک زندگى و شیوه آن در لباس، مصرف، سخنگفتن، معمارى، درس، کار، ازدواج، ارتباطات و در همهجا، نشأت گرفته از باور توحیدى و خواست خالق هستى در قالب بایدها و نبایدها مىباشد.

شیاطین در مقابله با نگاه و هستىشناسى الهى، به آلوده کردن انسانها به انواع گناهان و رذالتها و پستىها و پلشتی‌ها، همت گماشتهاند و فرهنگ را بهترین راه براى این آلودهسازى یافتهاند. شیاطین، فرهنگ بد و پست را با نگاه مادىگرایانه به جهان و تفسیر اومانیستى از انسان، عرضه مىکنند که به ظاهرى آراسته و جذاب آن را تزئین و بزک کرده‌اند.»

این کتاب در قطع رقعی و 92 صفحه دورنگ با قیمت 20 هزارتومان در دسترس علاقمندان قرار گرفته است. تلفن‌های سفارش 66411151-09123882416 می‌باشد.

نظر بدهید
capcha