پایان مسابقۀ کتابخوانی «تنها گریه کن» + اسامی بندگان
یکشنبه 03 بهمن 1400

پایان مسابقۀ کتابخوانی «تنها گریه کن» + اسامی بندگان

نهمین دوره پویش کتابخوانی «کتاب و زندگی» با محوریت کتاب «تنها گریه کن» با اعلام برندگان ، به کار خود پایان داد.

پویش کتابخوانی «کتاب و زندگی» با همکاری مرکز رسانه‌ای شیرازه و انتشارات حماسه یاران از ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ کار خود را آغاز و در ۱۵ دی ماه ۱۴۰۰ به کار خود پایان داد.

کتاب «تنها گریه کن» نوشتۀ اکرم اسلامی است و زندگی اشرف سادات منتظری، مادر شهید محمد معماریان را روایت می‌کند. این اثر کوشیده تصویری کوتاه و مختصر از یک عمر زندگی و ولایت‌پذیری و فرمان‌برداری زنی را نمایش دهد که در تاریخ انقلاب رشد کرد و به بانویی اثرگذار تبدیل شده است. انتشارات حماسه یاران این کتاب را در 263 صفحه وارد بازار نشر کرده است.

رهبر انقلاب اسلامی پس از مطالعه این کتاب، تقریظی بر آن نوشتند که در ششم آذرماه در مراسمی باشکوه از آن رونمایی شد. ایشان در این تقریظ این‌طور نوشتند:

«بسم الله الرحمن الرحیم

با شوق و عطش، این کتاب شگفتی‌ساز را خواندم و چشم و دل را شستشو دادم. همه چیز در این کتاب، عالی است؛ روایت، عالی؛ راوی، عالی؛ نگارش، عالی؛ سلیقه‌ی تدوین و گردآوری، عالی، و شهید و نگاه مرحمت سالار شهیدان به او و مادرش در نهایت علوّ و رفعت.

هیچ سرمایه‌ی معنوی برای کشور و ملّت و انقلاب برتر از اینها نیست. سرمایه‌ی باارزش دیگر، قدرت نگارش لطیف و گویایی است که این ماجرای عاشقانه‌ی مادرانه به آن نیاز داشت.

۱۰ اسفند ۱۳۹۹

ــ از نویسنده جدّاً باید تشکّر شود.»

 

براساس اعلام دبیرخانه پویش کتابخوانی کتاب و زندگی، 82 هزار نسخه از کتاب «تنها گریه کن» به فروش رفته و ۷۸۶۲ نفر در این دوره از مسابقۀ کتابخوانی شرکت کردند.

گفتنی است برای این دوره از پویش «کتاب و زندگی» ۲۰۰ میلیون تومان وجه نقد در نظر گرفته بود که از بین تمامی شرکت‌کنندگان سکینه ایزدی، اکرم بیاتی، احد وثوقی و سیده زهرا سیدالحسینی برندگان جایزه ۱۰ میلیون ریالی این دوره شدند.

مهدی شفیعی‌فر، فاطمه زهرا رحمتی، خدیجه کشوری‌نیا، مهریه میری، کوثر معینی، زهرا لطفی، ربابه توفیقی و سمانه جعفرزاده جایزه ۵ میلیون ریالی را به خود اختصاص دادند.

محمداسماعیل بهشتی‌فرد، شهین بندعبدی، هادی کولیوند، پریسا دادمرتضی، پریسا سیف، فاطمه چهاربند دهشیری، الهام فراهانی، محمد طاهری، عصمت نودهی، الهه جاودانی، زهرا رجایی، محمد رمضاندوست، فرشته لطفی، زینب متولی امامی، مژگان مرتضوی، لیلا جعفرزاده، معصومه هراسانی، زهره احمدی مفرد، سیدمحسن بیگی، افسانه حق‌بیگی، فاطمه اسماعیلی، نوشین دل‌آرام، فضیلت صف‌آرا، ابراهیم مصطفوی‌پور، مریم افخمی، مریم عابدی، حمید فلاح‌منش، مهین بردبار، فاطمه عبداللهی، شهرام قره‌داغی، قاسم خسروجردی، مهسا رحمانیان، معصومه ایزانلو، زیور حیدری‌فرد، مریم حیدری، زهرا جوان، حمیرا سرکوهی، سید فاطمه علیان‌نژاد، فهیمه انهاری و محبوبه منصوری جایزه ۳ میلیون ریالی را به خود اختصاص دادند.

 

نظر بدهید
capcha