«منم یه مادرم» روایت‏‌هایی از سبک تربیتی والدین شهدا
دوشنبه 03 بهمن 1401

«منم یه مادرم» روایت‏‌هایی از سبک تربیتی والدین شهدا

کتاب «منم یه مادرم»؛ روایت‌‏هایی از سبک تربیتی والدین شهدا به قلم جمعی از نویسندگان، توسط انتشارات «راه یار» منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، کتاب «منم یه مادرم»؛ روایت‏‌هایی از سبک تربیتی والدین شهدا به قلم جمعی از نویسندگان، به کوشش «خانه همبازی» و توسط انتشارات «راه یار» منتشر شد.

«شهید» نمونه موفق تربیتِ به‌ثمرنشسته به‌مدد الهی است و «مادر شهید» یکی از مربیان موفق در این عرصه است؛ تا جایی که امام‌ خمینی (ره) گفته‌اند: «دامن مادرها دامنی است که انسان از آن باید درست بشود؛ یعنی اول‌مرتبه تربیت، تربیت بچه است در دامن مادر...»

آثاری که برای شهدا نوشته شده است، تمرکز بیشتری بر روایت سلوک فردی و خانوادگی شهید از زبان نزدیکان وی دارد و یا روایت مجاهده شهید در میدان، از زبان هم‏رزمان و رفیقانش است. درست است که این زاویه نگاه، تصویری دقیق از منش شهید در اختیار ما قرار می‌دهد؛ اما چگونگی رسیدن به این منش را به نمایش نمی‌گذارد و جای خالی روایت رشد و بالندگی شهید از زبان نزدیک‌ترین افراد مؤثر بر زندگی او، یعنی والدین احساس می‏‌شود.

مجموعه‌کتاب‌های سبک تربیتی والدین شهدا با بررسی بینش‏‌ها و روش‏ تربیتی مادران و پدران شهدا به‏ دنبال ایجاد رویکردی جدید در این عرصه است. جلد اول این مجموعه، «منم یه مادرم»، تصویری از عمل تربیتی مؤثر مادران به‏ عنوان نزدیک‏‌ترین و همراه‏‌ترین مربیان شهدا در شکل‌‏گیری شخصیت آنان را روایت می‏‌کند. به‌عبارت دیگر، این‌‏بار مادری‌کردنِ «مادر شهید» همراه با بررسی ویژگی‌‏های شهیدش رصد شده است.

«منم یه مادرم» دفتر اول از مجموعه کتاب‌های روایت سبک تربیتی والدین شهدا، براساس روایت‌هایی از والدین دانشمند شهید مصطفی احمدی‌روشن، شهید مدافع امنیت محمدحسین حدادیان و شهید مدافع حرم محمد مسرور به کوشش مجموعه «خانه همبازی» تهیه شده است.

کتاب «منم یه مادرم» که تحقیق آن برعهده مریم حلاج و زینب ناجی‌جمال بوده و تدوین آن توسط لطیفه نجاتی، فاطمه دانشور جلیل و مهری غلام‌پور صورت گرفته است. این کتاب در ۲۶۴ صفحه، شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۸۰ هزار تومان توسط انتشارات «راه یار» منتشر شده است و علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را علاوه بر کتابفروشی‌ها، از سایت یا صفحات مجازی ناشر به نشانی raheyarpub.ir تهیه کنند.

انتهای پیام/

نظر بدهید
capcha