۳۰۰ هزار نسخه کتاب جدید به کتابخانه‌های عمومی کشور ارسال شد
یکشنبه 09 بهمن 1401

۳۰۰ هزار نسخه کتاب جدید به کتابخانه‌های عمومی کشور ارسال شد

به منظور غنی سازی مخزن کتابخانه‌های عمومی و با هدف پاسخگویی به نیاز مخاطب، پنج بسته نو رسیده حاوی ۲۱۵ عنوان کتاب در ۲۹۶ هزار و ۲۶ نسخه، در آذر و دی ۱۴۰۱ به کتابخانه‌های عمومی کشور ارسال شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، به منظور غنی‌سازی مخزن کتابخانه‌های عمومی با هدف پاسخگویی به نیاز مخاطب، پنج بسته نورسیده حاوی ۲۱۵ عنوان کتاب در ۲۹۶ هزار و ۲۶ نسخه در قالب نورسیده ۵۴ تا ۵۸ در ماه‌های آذر و دی ۱۴۰۱ با پیگیری اداره‌کل تأمین منابع به کتابخانه‌های عمومی کشور ارسال شده است.

در بسته نورسیده ۵۴، تعداد ۴۱ عنوان کتاب در ۲۰ هزار و ۵۹۶ نسخه از ۲۶ ناشر از جمله بیدگل، تلاوت آرامش، چگه، چاپار، دارالحدیث، سروش، سوره مهر، شهید کاظمی، قدر ولایت، فاطمی، ققنوس، مهرگان قلم و ناقوس خریداری و به ۵۰۰ باب کتابخانه عمومی اصلی استان‌ها و شهرستان‌ها ارسال شد. «حاج قاسم (سرّ دلبران، حکایت هفتم)»، «بلبل و گل سرخ (مجموعه داستان‌های کوتاه اسکار وایلد)»، «نقاشی قهوه‌خانه» و «تاریخ طراحی گرافیک ایران» برخی از عناوین این بسته بود.

بسته نورسیده ۵۵، حاوی ۲۷ عنوان کتاب در ۲۵ هزار و ۳۲۱ نسخه از ۲۴ ناشر از جمله ارجمند، افق، انقلاب اسلامی، به‌نشر، کتاب جمکران، لوپه‌تو، معارف و هیرمند خریداری و به ۱۱۳۰ باب کتابخانه اصلی استان‌ها، شهرستان‌ها و شهرها ارسال شد. «دیابت»، «گل سرخ آزادی (هشت قصه از زندگی امام حسین(ع)»، «داستان پیامبران (دوره ۱۲ جلدی)» و «پنجمین زن» برخی از عناوین این بسته بود.

در بسته نورسیده ۵۶ نیز ۵۱ عنوان کتاب در ۱۴۱ هزار و ۴۹۰ نسخه از ۳۳ ناشر از جمله اسم، اطراف، افق، بین‌المللی حافظ، دانژه، دفتر نشر فرهنگ، سوره مهر، علمی و فرهنگی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کتابک، ماهی، مدرسه، مهرسا، نگاه و نون خریداری و به سه هزار و ۴۱۰ کتابخانه نهادی و مشارکتی ارسال شد. «رگ و ریشه»، «کارآگاه دلفین زبل (کلاس اولی کتاب اولی)»، «دلیل پریدنم»، «هزار جان گرامی»، و «نامه‌های ون گوگ» برخی از عناوین این بسته بود.

بسته نورسیده ۵۷ حاوی ۴۰ عنوان کتاب در ۴۵ هزار و ۲۰۰ نسخه از ۲۶ ناشر از جمله افق، افکار، ۲۷ بعثت، راه یار، شقایق، طلایی، کتاب پارک، نیستان، مهراندیش، هوپا و ویدا خریداری و به یک هزار و ۱۳۰ باب کتابخانه اصلی استان‌ها، شهرستان‌ها و شهرها ارسال شد. «عملیات عطش»، «شبیخون به خفاش»، «پهبادها: پرندگان هدایت‌پذیر»، «من بلدم بگم نه (من بلدم بگن بله)»، «اجاره‌نشین خیابان الامین» و «پدر و مادرم دیوانه‌ام کرده‌اند (قصه‌های با پدر و مادر)»، برخی از عناوین این بسته بود.

در بسته نورسیده ۵۸ نیز ۵۶ عنوان کتاب در ۶۳ هزار و ۴۲۰ نسخه از ۴۰ ناشر از جمله امیرکبیر، آرابان، آفرینگان، ترجمان، جمکران، خط مقدم، خیمه، روایت فتح، سایه سخن و شهید ابراهیم هادی، علمی، گاه، معین، مطاف عشق، نفیر، هزاره ققنوس، ویژه نشر خریداری و به یک هزار و ۱۳۰ باب کتابخانه‌های اصلی استان‌ها، شهرستان‌ها و شهرها ارسال شد. «گناه تو گناه من»، «ماجراهای زفی»، «جاده رستگاری»، «مردان نامرئی»، «ساختمان کیانپارس»، «بی‌بی سلطنت»، «حجت خدا (۱۱۰ داستانک از شهید مدافع حرم محسن حججی)» و «دایرة المعارف طرز کار اشیاء پیرامون ما» برخی از عناوین این بسته است.

انتهای پیام/

نظر بدهید
capcha